Ushqime që na ndihmojnë të biem në peshë!

Këto ushqime do t’ju bëjë të ndiheni të ngopur edhe pse kanë shumë pak kalori.

Do bëjë të mos mendoni për ushqime të pashëndetshme dhe të konsumoni më pak ushqim.

Kokoshkakonsumoni pa sheqer dhe pa kripë, pasi mund të përmbajnë më shumë kalori.

Çokollatë e zezë – ndihmon në humbjen e peshës, në uljen e kolesterolit dhe të ulë riskun e sëmundjeve të zemrës.

Frutat e thata – janë të pasura më yndyrna të pangopura,omega-3, fibra dhe vitaminë.

Vezë të ziera – një ose më shumë vezë të ziera mund t’ju japin idenë se keni ngrënë një vakt të plotë.